Fredagsfilm er en gjeng unge kreative filmskapere på seks mann og vi befinner oss i Bodø og Trondheim. Vi har en felles lidenskap for film og fortelling og sammen lager vi reklame og fiksjonsfilm.

Fredagsfilm startet i sine dager som en studentbedrift. Året etter etablerte vi aksjeselskapet Fredagsfilm. Etter endt studium ble aksjeselskapet avviklet og gjenopptatt august 2021.
Mikael Utsi
Mikael Utsi
Daglig leder og fotograf
mikael@fredagsfilm.no │ +47 936 33 687
Karl Oskar Åsli
Karl Oskar Åsli
Produsent | karl.oskar@fredagsfilm.no
Thomas Wullum Bakken
Thomas Wullum Bakken
Regissør og klipper | thomas@fredagsfilm.no
Eirik Rudén
Eirik Rudén
Regissør | eirik@fredagsfilm.no
Simen Stensheim Jørgensen
Simen Stensheim Jørgensen
Manusforfatter | simen@fredagsfilm.no
Viljar Bøe
Regissør | viljar@fredagsfilm.no​​​​​​​
Back to Top